English
ثبت گارانتی
     عضویت
سبد خرید (0)
  مرکز دانش    اخبار    صوت و تصویر :: تولد واکمن سونی
 

  اخبار

دوربین فیلمبرداری HXR-NX5

کالا 2

  تولد واکمن سونی

شاخه : اخبار/صوت و تصویر  |  بازدید : 4328  |  نظرات : 0   |   | [686]
 
تولد واکمن سونی

طرح اولیه واکمن در سال ۱۹۷۸ توسط مهندس بخش صوتی نوبوتوشی کیهارا برای آکیو موریتا یکی از بنیان گذاران شرکت سونی ارائه گردید. موریتا بسیار به موسیقی اپرا علاقه مند بود و دوست داشت بتواند در مسافرت‌های بلند مدت خود به موسیقی گوش دهد به همین منظور نویوتوشی کیهارا، طرح و نمونه اولیه واکمن را ساخت و در اختیار موریتا قرار داد. موریتا از این طرح به شدت استقبال کرد و تصمیم گرفت این محصول را به دنیا عرضه کند. او از اسم واکمن بیزار بود و زمانی که سعی کرد اسم واکمن را تغییر دهد متوجه شد که تمامی کمپین‌‌های تبلیغاتی این محصول با این نام برنامه‌ریزی و شروع شده است و تغییر نام این محصول بسیار پرهزینه خواهد بود به همین دلیل آقای موریتا پذیرفت تا نام واکمن باقی بماند. تا سال ۲۰۰۹ شرکت سونی موفقیت چشمگیری با فروش حدود ۳۸۵ میلیون دستگاه تحت برند واکمن بدست آورد که یک موفقیت بی‌نظیر برای سونی به حساب می آید.
واکمن قدیمی سونی
اولین نسل از سری واکمن برای پخش کاست‌های صوتی طراحی شده بود ولی به مرور و با پیشرفت تکنولوژی واکمن‌های سونی نیز متحول شدند. سری دیسک‌من‌های سونی با ظهور دیسک‌های نوری وارد بازار گردید ، سونی همچنین مدل‌های جدیدتری از واکمن را به منطور پشتیبانی از فایل‌های تصویری و صوتی با فرمت‌های جدید ارائه کرد. سونی حتی در همکاری مشترک خود با کمپانی اریکسون از برند واکمن برای یک سری از تلفن‌های همراه سونی اریکسون استفاده کرد که موفقیت قابل توجهی نیز در آن بخش کسب نمود.
واکمن سونی
واکمن‌های سونی توانستند تحولی در عادت گوش دادن به موسیقی به‌وجود آورند و این امکان را به افراد دادند تا در حال حرکت، در سفر و درحال قدم زدن به موسیقی گوش دهند.
1394/04/11  ::  10:23        Like (1958)  
 
گزارش خطا : در صورتیکه در این صفحه با خطایی مواجه هستید ، آنرا به ما اطلاع دهید
 
  نظر خود را در مورد این مطلب وارد نمایید
   
ثبت نظر جدید نظر مرا ثبت کن
با توجه به اینکه نظرات شما با نام اصلی خودتان ثبت میگردد ، لذا خواهشمندیم تا در بکارگیری الفاظ و اصطلاحات و همینطور حفظ حریم شخصی افراد دقت لازم را مبذول نمایید ، چرا که این سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال نظرات ثبت شده اعضاء خود نمی پذیرد و مسئولیت کلیه نظرات برعهده نویسنده می باشد.